Kto wygra rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2022/2023?

Pierwsza część rozgrywek Ekstraklasy dała nam kilka odpowiedzi dotyczących dyspozycji poszczególnych drużyn, jednak kluczowe pytania pozostają nadal o

Pierwsza część rozgrywek Ekstraklasy dała nam kilka odpowiedzi dotyczących dyspozycji poszczególnych drużyn, jednak kluczowe pytania pozostają nadal otwarte. Kto zostanie nowym mistrzem Polski? Kto pożegna się z rozgrywkami? Jak wydarzenia w rundzie wiosennej prognozują analitycy zakładów bukmacherskich?

Raków Częstochowa

Jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu analitycy zakładów bukmacherskich wskazywali, że Raków Częstochowa i Lech Poznań to główne drużyny, które są kandydatami do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Tym samym spodziewali się oni powtórki z rozrywki, czyli wydarzeń z minionej kampanii. W sezonie 2021-2022, najlepsi na boiskach Ekstraklasy okazali się piłkarze z Poznania, którzy tym samym przełamali swoją kilkuletnią posuchę bez wywalczenia mistrzostwa.

W obecnej kampanii Raków Częstochowa postawił sobie za zadanie, aby w końcu finiszować na pozycji lidera. Przypomnijmy, że już w przednim sezonie ta drużyna w pewnym momencie była głównym kandydatem do wywalczenia tytułu. Ostatecznie jednak Krzyżowcy na trzy kolejki do końca stracili pozycję lidera po remisie z Cracovią, a później zamknęli sobie drogę do tytułu wyjazdowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin. Nie ma jednak tego złego, co by nie wyszło na dobre. Częstochowianie są stosunkowo nowym zespołem, jeśli chodzi o rozgrywki Ekstraklasy, więc z pewnością było to dla nich cenne doświadczenie. Podopieczni Marka Papszuna ewidentnie od początku tego sezonu wyciągnęli wnioski, ponieważ nie tracą tak często punktów w starciach z niżej notowanymi rywalami.

Raków wywalczył aż 41 z 50 możliwych punktów w pierwszej części sezonu, a dodatkowo ma aż 9 punktów przewagi nad wiceliderem z Warszawy. Bez wątpienia jest to całkiem komfortowa sytuacja, co odbija się również na ofercie zakładów bukmacherskich. Analitycy wskazują, że triumf tego zespołu w rozgrywkach Ekstraklasy to najbardziej prawdopodobne zakończenie drugiej części sezonu. Biorąc pod uwagę fakt, jak dobrze spisywali się piłkarze tego zespołu, takim przewidywaniom raczej nie można się dziwić. Dodatkowo Raków pod względem kadrowym jest bez wątpienia obecnie najmocniejszym zespołem w lidze.

Statystyki – Raków Częstochowa:
• Raków wywalczył 41 punktów w pierwszej części sezonu.
• Częstochowianie wygrali bezpośrednio mecze z Legią Warszawa, a także Lechem Poznań.
• Raków strzelił najwięcej bramek w rundzie jesiennej.
• Raków to najlepsza drużyna w klasyfikacji meczów przed własną publicznością.
• Częstochowianie są aktualnie drugim najlepszym zespołem, jeśli chodzi o klasyfikację meczów rozegranych na wyjeździe.

Lech Poznań

Kolejorz w poprzednim sezonie sięgnął po mistrzostwo i był to ich pierwszy ligowy tytuł od 2015 roku. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem obecnej kampanii zakłady bukmacherskie wskazywały ten zespół w roli głównego kandydata do wywalczenia mistrzostwa. Sprawę skomplikowała jednak sytuacja kadrowa jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Mowa tutaj oczywiście o decyzji Macieja Skorży, który zdecydował się zakończyć współpracę w Poznaniu. Nie była to jednak decyzja podyktowana pod względem sportowym, a związana z problemami natury prywatnej.

Lech Poznań w bardzo słabym stylu rozpoczął obecne rozgrywki, czym skomplikował swoją sytuację. Wiele osób zwracało jednak uwagę na fakt, że jest to drużyna, która reprezentuje nasz kraj w europejskich pucharach, dlatego też nic dziwnego, że koncentracja na meczach ligowych jest trochę niższa niż w przypadku pozostałych ekip. Kolejorz w ostatecznym rozrachunku wywalczył awans do Ligi Konferencji, a nawet udało mu się zapewnić, pozostanie w tych rozgrywkach na wiosnę. Nic więc dziwnego, że trener, a także piłkarze, muszą koncentrować swoją uwagę również na europejskich pucharach.

Statystyki – Lech Poznań:
• Lech Poznań wywalczył 28 punktów w 17 rozegranych meczach.
• Mistrzowie Polski stracili 15 bramek w 16 meczach.
• Lech Poznań ma ujemny bilans bramkowy przed własną publicznością w lidze.
• Ekipa z Poznania w pierwszej części sezonu lepiej punktowała na wyjeździe.
• Lech stracił tylko 5 bramek w delegacjach.

Zakłady bukmacherskie

Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają żadnych wątpliwości, że głównym kandydatem do mistrzostwa jest Raków Częstochowa. Takie przeliczniki nie mogą jednak być żadnym zaskoczeniem, ponieważ ekipa Krzyżowców ma aż 9 punktów przewagi nad Legią Warszawa, a także 13 do Lecha Poznań. Dodatkowo podopieczni Marka Papszuna wygrali w bezpośrednich rywalizacjach z tymi przeciwnikami i nie pozostawili im żadnych złudzeń. Naprawdę trudno jest wyobrazić sobie scenariusz, który musiałby się wydarzyć, aby zawodnicy z Częstochowy nie sięgnęli po mistrzostwo w rundzie rewanżowej.

Jeśli chodzi o propozycje związane z awansem do europejskich pucharów, to tutaj zakłady bukmacherskie online również mają przygotowane propozycje. Aktualnie faworytami są oczywiście zawodnicy z Częstochowy, a także Warszawy, Poznania i Szczecina. Lekceważony jest za to beniaminek z �?odzi, który zakończył rozgrywki na najniższym stopniu podium, ale raczej zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj gorszej formy w drugiej części sezonu.

Zapowiedź 1. kolejki

Z kim zmierzą się faworyci w swoich pierwszych spotkaniach? Raków Częstochowa uda się w delegację do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zmierzy się z Wartą. Zieloni to jedna z najgorszych drużyn, jeśli chodzi o występy przed własną publicznością, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie wyraźnie faworyzują tutaj lidera. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami było jednak bardziej wyrównane, niż wskazywały na to kursy. Czy tym razem będzie podobnie?

Stosunkowo łatwe zadanie powinni mieć również piłkarze Legii Warszawa. Wojskowi przed własną publicznością zmierzą się z Koroną Kielce i zdaniem zakładów bukmacherskich są jednym z największych faworytów w najbliższej serii gier. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem, dlatego też Wojskowi muszą uważać.

Najwięcej emocji kibicom powinna dostarczyć rywalizacja Widzewa z Pogonią Szczecin. Mowa tutaj o 2 drużynach, które po rundzie jesiennej uzbierały 29 punktów na koncie, dlatego też stawką tej rywalizacji jest 3 pozycja w tabeli. Zakłady bukmacherskie aktualnie minimalnie faworyzują ekipę przyjezdną, jednak pierwsza rywalizacja tych drużyn pokazała, że Widzew nie jest bez szans na wygraną.

O sporcie w Ełku możesz przeczytać również w specjalnej zakładce o takiej tematyce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.