Zderzenie trzech aut na DK65, stłuczka na S61

W miejscu dwóch poważnych zdarzeń drogowych pracowali w niedzielę (12.05) ełccy policjanci. Oba zgłoszenia wpłynęły do służb niemal w tym samym czasie, około godziny 19.00.

Na DK nr 65 na trasie Zdunki – Bobry doszło do zderzenia trzech aut osobowych. Jak już informowaliśmy – jedna osoba poszkodowana przetransportowana została do szpitala. Przeprowadzone badania na szczęście nie wykazały poważniejszych obrażeń i zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jej sprawca, 38-letnia kobieta, ukarana została mandatem w wysokości 1,5 tys. zł.

Znane są wstępne okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że do zderzenia trzech aut doszło, gdy kierująca toyotą 38-letnia mieszkanka gminy Kalinowo najechała na tył Mercedesa Vito. Ten uderzył w tył stojącego przed nim Volkswagena Tiguana, który zatrzymał się za pojazdem, którego kierowca chciał skręcić w lewo – przekazał Radiu 5 aspirat sztabowy Paweł Marczykowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi.

Do kolejnej stłuczki doszło w tym samym czasie na drodze ekspresowej S61 w kierunku na Warszawę, w miejscowości Dybowo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes 43-letni mężczyzna podczas zmiany pasa nie ustąpił pierwszeństwa jadącej lewym pasem 26-letniej kobiecie, kierującej również mercedesem. 26-latka chcąc uniknąć zderzenia, uderzyła w bariery ochronne. Z obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala, relacjonował przebieg zdarzenia Paweł Marczykowski.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.