Wypadek rowerzysty i samochodu osobowego

Kierowca osobowego BMW potrącił rowerzystę jadącego przejazdem dla rowerów. Jemu nic się nie stało, rowerzysta został hospitalizowany.

Na naszych drogach porusza się wielu rowerzystów. Warto zwrócić uwagę na tych użytkowników dróg, ponieważ są oni niechronieni przez karoserię, poduszki powietrzne czy pasy. Zatem przy kontakcie z autem konsekwencje dla rowerzysty mogą być bardzo poważne. Pokazuje to zdarzenie z Ełku z dnia 08.06.2024 r.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego BMW na skrzyżowaniu, skręcając w lewo z ul. Parkowej potrącił rowerzystę znajdującego się na przejeździe dla rowerów. 34-letni rowerzysta, upadając na jezdnię, złamał nogę. Kierowcy samochodu nic się nie stało.

Dla każdego jest miejsce na naszych drogach, trzeba tylko pamiętać o obowiązujących przepisach i ostrożności wszystkich uczestników ruchu.

KPP Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.