Spacery z kijkami są dobre nie tylko dla seniorów

Poprzez aktywność i ruch możemy znacznie poprawić jakość naszego życia – do tej tezy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale jaki rodzaj aktywności wybrać, aby bardziej sobie pomóc niż zaszkodzić? Z propozycją wychodzi Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, które po raz kolejny rozpoczyna letni projekt Nordic Walking SENIOR.

Po raz czwarty, z początkiem lipca, w całej Polsce wystartowały letnie zajęcia, podczas których można poznać prawidłową technikę chodu nordyckiego i ruszyć z grupą na pieszy szlak – wszystko pod okiem instruktorów.

W Ełku powstały dwie grupy. Jedna z nich maszeruje w środy, a druga w soboty – mówi Alicja Tracichleb-Salik – instruktorka nordic walking i koordynatorka projektu

Co warto dodać, do grup można dołączyć w dowolnym momencie, nawet jeśli nie czuje się seniorem. Korzyści to zdrowy ruch, ale nie tylko – dodaje Alicja Tracichleb-Salik

Szczegółowe terminy marszów dostępne są na Facebooku, na profilu Nordic Walking-owy Ełk i grupie Nordic Walking SENIOR Ełk. Osoby, które nie mają własnych kijków, mogą je wypożyczyć na czas marszu.

Organizatorem projektu Nordic Walking SENIOR jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.