Pisał sprayem po bloku – został zatrzymany na gorącym uczynku

29-latek malował nocą elewację bloku farbą w spray. Zareagowali zaniepokojeni mieszkańcy Ełku, którzy szybko zadzwonili pod numer alarmowy. Dzięki temu interweniujący policjanci od razu zatrzymali mężczyznę, który niszczył mienie.

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna i może przyczynić się do natychmiastowego zatrzymania sprawcy. Pokazała to sytuacja z Ełku z nocy 05/06.06.2024 r. Mieszkańcy zgłosili incydent, że ktoś maluje sprayem po elewacji bloku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który był w trakcie malowania budynku. Miał ze sobą kilka puszek farby w sprayu. Jak się okazało, 29-latek naniósł kilka różnego rodzaju napisów o szerokości około 10 metrów. Przyznał, że chciał upiększyć elewację.

Mężczyzna został zatrzymany. Był nietrzeźwy – miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Straty wstępnie oszacowano na 1000 złotych.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzut niszczenia mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

29-latek jest także podejrzany o dokonanie rozboju pod koniec kwietnia w Ełku.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

KPP Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.