Pierwsza Dama w Tęczowym Domu

O tym, żeby nie rezygnowali z marzeń i planów, by dążyli do ich realizacji, mimo wielu przeciwności losu, które napotkają w życiu – mówiła do podopiecznych „Tęczowego Domu” w Ełku Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama odwiedziła placówkę prowadzoną przez siostry Benedyktynki Misjonarki osobiście. To już kolejna nieoficjalna wizyta żony prezydenta Andrzeja Dudy w Ełku.

Wcześniej Agata Kornhauser – Duda wizytowała dom samotnej matki, DPS prowadzone przez Caritas. Odwiedziła też rodziny z Ukrainy, które znalazły pomoc w ośrodkach Caritas na terenie diecezji ełckiej.

Wizyta Pierwszej Damy w Ełku, chociaż zaplanowana, odbywała się bez udziału mediów. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi, ich rodzicami. Rozmawiała też z siostrami, które prowadzą placówkę.

„Tęczowy Dom” to miejsce, gdzie znalazły opiekę osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To zarówno dzieci – dla których uruchomione zostały szkoły: podstawowa, oraz przysposabiająca do pracy, jak i osoby dorosłe. Wkrótce powstanie kolejna inwestycja społeczności, czyli „Tęczowa Farma św. Józefa”. Obiekt umożliwi podopiecznym prowadzenie gospodarstwa, uprawę ogrodu czy hodowlę zwierząt. Będzie to również forma terapii i przygotowania do samodzielnego życia.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.