Ojciec w stanie po spożyciu alkoholu wiózł dziecko na kolanach

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał pokazać 5-letniemu dziecku, jak się jeździ i wyjechał na drogę, mając syna na kolanach. Mężczyzna wcześniej pił alkohol – badanie alkomatem wykazało, że jest w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci z ełckiej drogówki w Nowej Wsi Ełckiej (30.03.2024 r.) zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał bez wymaganych świateł. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierowcy. Mężczyzna na kolanach przewoził swoje 5-letnie dziecko – żeby zobaczyło, jak się jeździ. Drugie, 8-letnie dziecko, także jechało bez wymaganego fotelika. Ojciec również nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Ponadto okazało się, że kierowca wybrał się na przejażdżkę z dziećmi po spożytym wcześniej alkoholu.

Badanie wykazało, że jest w stanie po użyciu alkoholu (poniżej 0,5 promila) – za to wykroczenie policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Za pozostałe wykroczenia został ukarany mandatami na sumę 500 złotych i otrzymał 17 punktów karnych.

KPP Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.