Młodzi mężczyźni zatrzymani z narkotykami

Policjanci w Prostkach i Ełku zatrzymali 17 i 19-latka, którzy mieli środki odurzające. Choć obaj młodzi mężczyźni twierdzili, że wszystko to przypadkowo znaleźli, odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z polskim prawem posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zabronione. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się osoby zatrzymywane przez policjantów podczas świątecznego weekendu. Do pierwszego zatrzymania doszło w Prostkach. Dzielnicowi zwrócili uwagę na nastolatka, który wykazywał niepokój i nerwowość, widząc policjantów. Jak się okazało – zasadnie. W trakcie kontroli policjanci znaleźli u 17-latka młynek do rozdrabniania suszu z zawartością marihuany. Kolejne porcje narkotyków policjanci ujawnili w pokoju nastolatka.

Drugi młody mężczyzna został zatrzymany Ełku, gdy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Został za to wykroczenie ukarany mandatem 200 złotych. Jednak czujność policjantów podczas kontroli pokazała, że 19-latek ma coś jeszcze na sumieniu. W kieszeni spodni w folii aluminiowej miał susz roślinny. Mężczyzna twierdził, że przed chwilą znalazł narkotyki nieopodal na chodniku i postanowił sprawdzić, co to takiego.

Zabezpieczone substancje zostaną teraz poddane specjalistycznym analizom.

KPP Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.