Kolejne 500 drzew dla ełczan za „elektroodpady”

Za nami siódma odsłona akcji „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”. Wczoraj (13 września) prezydent miasta Ełku przekazał ełczanom 500 sadzonek drzew w zamian za elektroodpady. W ramach dotychczasowych edycji ekologicznej akcji, miasta przekazało 3,5 tys. drzewek.

Wczoraj (13 września) w ramach akcję „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”, już po raz siódmy prezydent miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przekazał mieszkańcom 500 sadzonek drzew, takich jak dąb, świerk, sosna i brzoza.

To druga tegoroczna odsłona akcji, której ideą jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie o roli, jaką odgrywa segregacja, szczególnie elektroodpadów zawierających liczne substancje szkodliwe i trujące.

Jedna sadzonka drzewa była wydawana za zużyte baterie, bądź drobny, zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny (np. telefon, ładowarkę, myszkę komputerową, małe urządzenie AGD). Każdy uczestnik akcji mógł otrzymać maksymalnie dwie sadzonki.

Ełczanie aktywnie uczestniczą w kolejnych edycjach wymian elektroodpadów na drzewka, podczas których dotychczas miasto przekazało łącznie 3,5 tys. sadzonek.

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.