Za nami IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Żubra

Za nami IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Żubra, który odbył się w niedzielę (27.08) na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku. Impreza sportowa, organizowana przez Fundację Aktywni dla Polski, po trzech edycjach w Białymstoku, tym razem odbyła się w stolicy Mazur. Nic więc dziwnego, że licznie stawiły się młode drużyny z Ełku i okolic.

Rywalizacja odbywała się w sprawdzonej formule – mówi Piotr Kopeć – założyciel Fundacji Aktywni dla Polski i organizator Turnieju Żubra.

Bartłomiej Koniecko, trener Akademii Junior Ełk, przyznaje, że piłka nożna w Ełku to szalenie popularna dyscyplina, o czym świadczy liczba zgłaszających zawodników.

Co warto zaznaczyć, młodzi piłkarze Juniora zrobili spore zamieszanie w turniejowej tabeli, zdobywając pierwsze miejsca w kategoriach Orlik i Młodzik, a w najmłodszej kategorii Żak – zajęli trzecie miejsce.

Wojtek Koniecko, Marcel Wojtkowski i Olek Maj reprezentujący Akademię przyznali, że tylko jeden przeciwnik stanowił dla nich wyzwanie.

Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronatem honorowym objęli go Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Poseł na Sejm Wojciech Kossakowski. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio 5.

Wyniki Turnieju Żubra 2023:

Żak (U-8)

Lider Łomża
Rona 03 Ełk
Akademia Junior Ełk I
Akademia Junior Wydminy

Orlik (U-10)

Akademia Junior Ełk I
Akademia Lew Augustów
Lider Łomża
Akademia Junior Ełk II

Młodzik (U-12)

Akademia Junior Ełk I
Sparta Augustów
Akademia Junior Ełk II

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.