Sukces ełczan na Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo

Z workiem medali wrócili zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk z Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo. W Kwidzynie wywalczyli aż 8 krążków. Pierwszy powakacyjny start swoich podopiecznych trener Krzysztof Sosnowski może zaliczyć do bardzo udanych!

Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych U13 (2010- 2011) i U15 (2008-2009). Mistrzynią Polski w kategorii +65kg U13 została Lena Gajewczyk, wicemistrzostwo w kategorii -65kg U13 wywalczył Dawid Wyrzykowski, a brązowy medal w tej grupie wiekowej do dorobku ełczan dołożył Dawid Sałek w wadze -55kg.

W grupie U15 w wadze -65kg w „bratobójczej walce” spotkały się Kinga Antosiewicz i Otylia Sosnowska. Dziewczyny po trzech pojedynkach pewnie awansowały ze swoich grup do półfinału, gdzie o finał musiały walczyć ze sobą- relacjonuje przebieg sportowej rywalizacji trener ełczan. Zwycięsko z rywalizacji wyszła Kinga i ostatecznie zajęła 2. miejsce. Otylia sklasyfikowana została na 3. stopniu podium.

Po zwycięstwie w U13 Lena Gajewczyk spróbowała swoich sił ze starszymi rywalami. Tu Lena też wypadła świetnie. Trzy pojedynki wygrane w grupie i awans do półfinału, gdzie została zastopowana, kończąc na 3. miejscu.

W kategorii OPEN dziewcząt najlepsza spośród 19. zawodniczek była ełczanka – Kinga Antosiewicz zdobywając swój drugi medal na tych mistrzostwach.

W turnieju drużynowym dziewczyny – Kinga Otylia i Lena – wśród 11. zespołów uplasowały się na 3. miejscu.

Ełczanie Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo zakończyli z bilansem 8 medali!

Wyjazd współfinansowany był że środków budżetu Urząd Miasta Ełku.

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.