Olaf niepokonany w Pucharze Polski w Sumo!

Olaf Płatek z Klubu Judo Shamo Ełk niepokonany w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Sumo! Rywalizacja sportowa odbyła się w miniony weekend w Kielcach. Wzięło w niej udział około 300 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z całego kraju.

Puchar Polski w Sumo jest jednym z ostatnich etapów kwalifikacji do czerwcowych Mistrzostw Europy, podkreśla Krzysztof Sosnowski, trener ełczan. Jak dodaje – Olaf trzeci raz z rzędu zdobył dublet, będąc niepokonanym zawodnikiem w grupie kadetów w kategoriach +100kg i OPEN. Za tydzień ełczanin będzie walczył w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Łodzi. Brązowy medal wywalczył w Kielcach Dawid Wyrzykowski w kategorii młodzików -75kg. Mający już na swoim koncie tytuł wicemistrza Polski zawodnik stoczył w swojej wadze 4 walki, przegrywając tylko w półfinale, przekazał trener Sosnowski. Trzykrotnie na 5. miejscu walki kończyła Kinga Antosiewicz startująca w kategorii OPEN Młodziczek, oraz w wagach -70kg i -75kg kadetek. Udział w turnieju młodzików wzięli jeszcze Olaf Opałka i Piotr Rencewicz.

Wyjazd ełczan na zawody był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.