Marsz z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu „Ełk dla Autyzmu”

„Ełk dla Autyzmu” to marsz, który przejdzie ulicami miasta we wtorek 2 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem inicjatywy jest budowanie wrażliwości społecznej i szerzenie wiedzy na temat autyzmu. Nie zapomnijmy w tym dniu o akcencie koloru niebieskiego – symbolicznego koloru autyzmu. Początek marszu o godz. 14.00.

Corocznie 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody mają na celu szerzenie wiedzy wśród społeczeństwa na temat zaburzeń autystycznych, budowaniu wrażliwości społecznej, a także stanowi wyraz solidarności z osobami zmagającymi się z tym schorzeniem i ich rodzinami.

Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski.

W ślad za rokiem ubiegłym, 2 kwietnia o godz. 14.00 ulicami naszego miasta przejdzie marsz pn. „Ełk dla Autyzmu”. Marsz wyruszy z placu przy restauracji Dos Patos w kierunku parku Kopernika.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w marszu na znak solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem.

Wśród uczestników marszu mile widziany będzie symboliczny akcent koloru niebieskiego, np. koszulka, szalik, czapka, czy też balon.

UM Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.