Ełczanin wśród najlepszych!

Zawodnik sekcji pływackiej UKS MOS Ełk Olaf Gładkowski startował w Mistrzostwach Polski Juniorów U-14 w pływaniu.

Rywalizacja odbyła się w dniach 4-7 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zawodów zgłoszonych zostało 752 zawodników z 193 klubów.

Pływak z Ełku w pierwszym dniu rywalizacji wystartował na 50 m st. dowolnym i 200 m st. dowolnym. Na krótszym dystansie uplasował się na 13 pozycji, na 200 metrów poprawił swój rekord życiowy z eliminacji zajmując 5 miejsce w Polsce.
W trzecim dniu zawodów ełczanin wystartował na 50 m st. motylkowym oraz na 50 m st. grzbietowym. Mimo ustanowienia kolejnych rekordów życiowych nie udało się pływakowi z Ełku awansować do sesji finałowych, poinformował Igor Makal trener UKS MOS Ełk.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski Olaf Gładkowski wystartował na 100 m st. dowolnym. Tym razem również młody zawodnik pobił swój życiowy rekord i zajął 7 miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.