W Ełku trwa Tydzień Godnego Porodu

Szpital Miejski „Pro- Medica” zachęca kobiety do rodzenia w Ełku. W poniedziałek (13.05) w placówce ruszyła ogólnopolska akcja Tydzień Godnego Porodu. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Koktajl hormonów. Poznaj przepis na dobry poród i połóg” i ma na celu przybliżenie przyszłym rodzicom okoliczności porodu.

Przyłączyliśmy się do akcji ponieważ zauważyliśmy, że nie każdy może pozwolić sobie na zajęcia w szkole rodzenia, a pacjentki często są zainteresowane tym tematem, mówi Renata Maciorowska, szefowa pielęgniarek Oddziału Neonatologicznego Szpitala Miejskiego „Pro-Medica”.

Wydarzenie potrwa do środy (15.05). Wszyscy zainteresowani będą mogli zgłębić tematykę porodu oraz połogu.

-Każdego dnia przygotowaliśmy coś innego, mówi Radiu 5 dr Maria Kostro, szefowa Oddziału Neonatologicznego w ełckim szpitalu.

Przypomnijmy, Tydzień Godnego Porodu w Szpitalu Miejskim „Pro-Medica” potrwa do 15 maja. Zajęcia odbywają się w godzinach od 13:00 do 15:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 601 475 988.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.