Stacja Kongresowa Dzieci (18.05) i Młodych (22.05) – zaproszenie

Zaproszenie na Stacje Kongresową Dzieci (18.05) i Młodych (22.05)

Stacja Dziecięca Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej – 18 maja 2024 roku

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (sobota, 18 maja 2024 roku), w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie się Stacja Dziecięca Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej pod hasłem „Ja Jestem z Wami”. Stacja Kongresowa będzie połączona ze spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej.

Zaproszenie dla wszystkich dzieci

Biskup Ełcki zaprasza do Studzienicznej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, I Komunijne i rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, grup misyjnych, ministrantów, scholi dziecięcych, zuchy, dzieci ze wspólnot Neokatechumenalnych, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz dzieci z Oratorium Salezjańskiego. Bardzo prosimy, aby wszystkie grupy z poszczególnych parafii zgłaszać do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14), ponieważ przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane podczas transmisji telewizyjnej.

Modlitwa dzieci ratuje świat

Kilka lat temu, p. Magdalena Buczek zwracając się do dzieci zgromadzonych w Studzienicznej mówiła: „To jest bardzo ważne, że dzieci odmawiają różaniec, są wierne tej modlitwie, że odpowiadają na wezwanie Matki Bożej, bo przez modlitwę różańcową wypraszają potrzebne łaski dla świata. Nie tylko same są chronione przed złem, przed wszelkimi niebezpieczeństwami, ale też ta modlitwa dzieci ma wielką moc i ratuje świat”.

Modlitwa i atrakcje

Dzieci będą miały okazję wspólnie modlić się ze swoimi rówieśnikami przybyłymi z różnych stron diecezji i okolic. Oprócz modlitwy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Będą rejsy statkiem, warsztaty plastyczne, tańce i wspólne zabawy. Ze względu na remont śluzy na jeziorze Studzieniczna, wszystkie trzy rejsy statkiem odbędą się po jeziorze Białym. Zgłoszenia na wszystkie rejsy kierujemy do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 87 621-68-14). Po przybyciu do Studzienicznej wszystkie dzieci zaproszone są na „ucztę” przy stole wykonanym z najdłuższej deski na Podlasiu.

Program Stacji Dziecięcej:

8.00 – 10.30 (rejsy statkiem i zwiedzanie Sanktuarium);

10.30 – modlitwa, konferencja, śpiew, spektakl o Eucharystii;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa
Ełckiego;

13.40 – Agapa oraz gry, zabawy i inne atrakcje.

Konkurs plastyczny

W ramach stacji kongresowej dzieci, Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia Ełk organizują konkurs plastyczny pt. „Od ziarenka do Eucharystii”. Prace konkursowe należy przekazać do Wydziału Katechetycznego do 13 maja. Przy ocenie prac brane będą pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyka pracy, oryginalność i pomysłowość. Wręczenie nagród konkursowych odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. w Studzienicznej.

Ks. Jacek Uchan

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.