Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

Jakie są prawa ucznia? Czym jest przestępstwo? Od jakiego wieku dziecko może odpowiadać przed sądem? – odpowiedzi między innymi na te pytania mogli dzisiaj poznać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera w Ełku. W sali gimnastycznej odbyło się bowiem spotkanie z Anną Marią Wesołowską – prawniczką, sędzią w stanie spoczynku i autorką publikacji dotyczących problemów młodzieży.

To druga taka wizyta sędzi w Ełku. Poprzednia miała miejsce kilka lat temu. Jak jednak zaznacza Anna Maria Wesołowska, problemy poruszane na spotkaniach są cały czas aktualne, a sytuacja dzieci w ostatnich latach nawet się pogarsza.

Podczas spotkania uczniowie brali też czynny udział, między innymi mogli zadawać pytania. Wiele z nich było bardzo ciekawych i mądrych – zauważa sędzia Anna Maria Wesołowska.

Uczniowie ełckiej „czwórki” uznali spotkanie za interesujące. O swoich wrażeniach opowiedzieli naszemu reporterowi Dorota Krzyżanowska i Mateusz Izbicki z klasy 5a.

Anna Maria Wesołowska jest od 2009 roku sędzią w stanie spoczynku. Podczas swojej kariery zawodowej brała udział między innymi w procesach zorganizowanych grup przestępczych. Za swoją działalność na rzecz dzieci została odznaczona Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka i Orderem Uśmiechu.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.