Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Około 80 uczniów bez przydziału. To wynik naboru do szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu ełckiego. W tym roku zapewnienie miejsc dla wszystkich absolwentów szkół podstawowych nie było łatwym zadaniem. O przyjęcie w poczet uczniów szkół ponadpodstawowych starało się ponad 1300 uczniów. To prawie dwa razy więcej niż zazwyczaj.

Większy rocznik szturmujący szkoły, to efekt reformy oświaty sprzed 8 lat, według której naukę w podstawówkach miały rozpocząć sześciolatki. W 2015 roku do szkół poszły więc dwa roczniki: 7-latki i 6-letnie dzieci.

Rok później władze oświatowe z reformy się wycofały.

Obecnie zwiększony rocznik kończy podstawówki. Spośród chętnych do nauki w szkołach na terenie powiatu ełckiego miejsca dla siebie nie znalazło 80 absolwentów podstawówek.

Jednak nie wszystko stracone, bo rusza nabór uzupełniający.

Informacje na temat wolnych miejsc dostępne są w poszczególnych szkołach. Opublikowane zostaną również na stronach internetowych ełckiego Starostwa Powiatowego i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.