Kampania edukacyjna w zakresie profilaktyki nowotworowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w spotkaniach profilaktyczno – edukacyjnych na temat profilaktyki nowotworowej. Gospodarzem spotkań był prezydent Ełku. Wydarzenie odbyło się w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia.

Ełcki samorząd corocznie organizuje spotkania edukacyjno – zdrowotne.

W ramach zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia, w naszym mieście odbyły się spotkania o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym dla uczniów 3 i 4 klas szkół ponadpodstawowych. Tematem spotkań była profilaktyka nowotworowa.

Gospodarzem wydarzenia był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który zainicjował jego organizację.

Spotkania poprowadził dr Łukasz Durajski – lekarza pediatra, wielokrotny gość szeregu programów telewizyjnych, autor bloga „Doktorek Radzi” oraz pierwszego poradnika dla rodziców napisanego przez pediatrę „Zdrowie Twojego Dziecka”.

Spotkania odbyły się 1 marca w Zespole Szkół Sportowych w Ełku oraz 22 marca w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej „STAJNIA”. Uczestnicy wzięli udział w debacie, służącej poszerzeniu wiedzy z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych.

A w kwietniu...

Kolejne wydarzenie w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej odbędzie się w środę 3 kwietnia pn. "Sztuka słuchania, sztuka mówienia. Jak skutecznie komunikować się z uczniami/nastolatkami?".

Spotkanie poprowadzi Joanna Durlik - psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, związana z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy psychologicznej, prowadząc warsztaty i szkolenia w Polsce i za granicą.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy wśród społeczeństwa, w szczególności kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w zakresie uzależnień młodych ludzi. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń dotyczących kontaktów ze współczesną młodzieżą, jak również wskazania możliwości wsparcia i pomocy.

UM Ełk

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.