Jury najwyżej oceniło „Małe getta” Oknińskiej

VII Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Siegfrieda Lenza rozstrzygnięty. Dziś (28 lipca) w Hali im. Leszka Błażyńskiego w Ełku poznaliśmy zwyciężczynię. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Oknińska za opowiadanie „Małe getta”. Jak mówi, wygrana dodaje skrzydeł, które pomogą w dalszej twórczości. O czym napisała mieszkająca w Berlinie częstochowianka?

– Jury konkursowe miało wiele pracy – informuje Iwona Adeszko, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku.+

Lenz to nieżyjący już pisarz, jeden z najbardziej znanych i cenionych autorów niemieckiej literatury współczesnej.
Urodził się w 1926 roku w Ełku.

– W 2011 roku przyjechał tutaj i został honorowym obywatelem naszego miasta – zaznacza Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

VII Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Siegfrieda Lenza to element VI Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki ”Ełk będzie czytane, będzie grane”. Festiwal potrwa do niedzieli (30 lipca). Program wydarzenia znaleźć można na stronach organizatorów- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku oraz Ełckiego Centrum Kultury. Patronem medialnym tej imprezy jest Radio 5.

radio5.com.pl

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.