Ruciane Nida – dlaczego warto tam się udać na wypoczynek?

Mazury z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek, jak i tych, dla których podczas wakacji najważniejsza jest cisza i spokój. Wśród chętnie wybieranych zarówno na wakacyjny urlop, jak i weekendowy wypad miejscowości w tym regionie wymienia się m. in. Ruciane Nida. Dlaczego warto udać się tam na wypoczynek? Podpowiadamy.

Jakie są atrakcje turystyczne w Ruciane Nida?

Ruciane Nida to miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim, która leży na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jest ona otoczona przez lasy Puszczy Piskiej, a także Jezioro Nidzkie. Ruciane Nida to doskonała baza wypadowa dla wszystkich turystów, którzy chcieliby zwiedzać mazury. Miejscowość ta znajduje się około 24 km od Mikołajek i 34 km od Mrągowa. Choć miasto to jest niewielkie, znajdziemy tutaj sporo atrakcji turystycznych.

Wśród zabytków, które warto tu zobaczyć, wymienia się na przykład wyłuszczarnię nasion, Śluzę Guziankę czy kompleks fortyfikacji z przełomu XIX i XX wieku. Znajduje się tutaj również sporo leciwych posiadłości takich jak Borejszówka czy Willa Strobla. W miasteczku tym przewidziano szlaki dydaktyczne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, takie jak: „Wokół jeziora Chudek” czy „Ruciański las szlakiem starych dębów”.

Jakie atrakcje wodne oferuje Ruciane Nida?

Do Rucianego Nidy chętnie przyjeżdżają turyści, którzy szukają atrakcji związanych ze sportami wodnymi. Dlatego w sezonie można się tutaj wybrać między innymi na rejs statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Z kolei u ujścia Nidy znajduje się przystań jachtowa, kąpielisko morskie, a także plaża miejska. Co więcej, turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek w Ruciane Nida, mogą wybrać się na spływ kajakowy Nidką lub Krutynią. Tego typu atrakcje są tutaj dostosowane zarówno do umiejętności osób początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy.

Co warto zobaczyć w okolicy Rucianego Nidy?

W okolicy miejscowości Ruciane Nida można znaleźć wiele ciekawych atrakcji turystycznych dopasowanych zarówno do potrzeb osób dorosłych, jak i dzieci. Na przykład w miejscowości Kadzidłowa, znajdującej się również na terenie Puszczy Piskiej można odwiedzić park dzikich zwierząt. W okolicy znajdują się również szkółki jazdy konnej, wypożyczalnie rowerów, a także liczne szlaki rowerowe. W odległości około 7 km od miasta znajduje się osada, gdzie zlokalizowana jest leśniczówka wybudowana w 1880 roku. Obecnie zostało utworzone w niej muzeum Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego.

Grafika: freepik.com

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.