Opcje podłóg, które są odporne na zwierzęta i dzieci

Pomimo przemyślanego projektu i starannie dobranego wystroju, niektóre pokoje nie wydają się być w harmonii z resztą domu. Dzieje się tak, ponieważ

Pomimo przemyślanego projektu i starannie dobranego wystroju, niektóre pokoje nie wydają się być w harmonii z resztą domu. Dzieje się tak, ponieważ brakuje jednego przemyślanego elementu wystroju: podłogi.

Podłoga może wydawać się zbyt łatwo pomijanym elementem, ale jest uważana za kamień węgielny domu. Podłoga dodaje atmosfery i stanowi element wystroju, ale także przyczynia się do trwałości, długowieczności i bezpieczeństwa domu.

Chociaż dywany i narzuty mogą stanowić dodatkową warstwę dekoracyjną i ochronną zarówno dla dzieci, jak i zwierząt domowych, wciąż pozostają pewne luki do wypełnienia. Jeśli właściciele domów szukają dodatkowego bezpieczeństwa i trwałości, jednocześnie zwiększając ich ogólną wartość, to nadszedł czas, aby rozważyć zmianę https://www.mamtoo.pl/nieruchomosci/

Bambus

Bambus jest bardzo popularną opcją zarówno dla psów, jak i dzieci. Ta ekologiczna podłoga nie jest drewniana, pochodzi z rośliny bambusa. Tekstura jest mocna i przypomina drewno, więc łatwo ją pomylić. Poza tym, że bambus jest wytrzymały, jest też odporny na plamy i zarysowania. Te dwa czynniki sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają bawić się ze zwierzętami w domu.Czy wiesz, że? Bambus jest naturalną substancją antybakteryjną, co oznacza, że bambus filtruje alergeny i pleśń.

Cyprys

Cyprys dodaje charakteru i uroku, co pokocha wielu właścicieli domów w stylu rustykalnym i przytulnym. Dzięki sękom i jaśniejszym odcieniom cyprys rozjaśni każdą przestrzeń, utrzymując ją w czystości i blasku. Podłoga jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu, ale jest to twarda powierzchnia. Z myślą o żywych zwierzętach i figlarnych dzieciach warto dodać kilka miękkich i puszystych faktur, takich jak dywaniki shaggy, aby zapewnić optymalne wylegiwanie się i ciepło.

Dąb

Dąb to najlepszy wybór dla osób o klasycznym guście. Jest to również niezwykle wytrzymały materiał, dzięki czemu jest trwały i odporny na zużycie. Szczotkowane odcienie i barwy drewna są absolutnie ponadczasowe. Eklektyczni właściciele domów mogą pomalować podłogę z twardego drewna, aby nadać jej odrobinę figlarności i koloru.

Kamienne płytki

Kamienne płytki to elegancka, uniwersalna i modna opcja podłogowa. Sprzątanie wody i innych rozlanych płynów na kamiennych płytkach to pestka. Ta trwała i twarda powierzchnia jest raczej odporna na zarysowania, co sprawia, że jest to kolejna opłacalna opcja, która będzie służyć przez lata. Warto zauważyć, że ten konkretny materiał nie oferuje zbyt wiele ciepła ani miękkości mamtoo.pl

Winyl

Podłoga winylowa składa się z warstwy środkowej wykonanej z elastycznych, plastikowych arkuszy lub płytek, następnie z warstwy imitującej drewno lub kamień, a na końcu z warstwy wierzchniej zapewniającej połysk i ochronę. Elastyczna, łatwa w utrzymaniu podłoga jest trwała, a jednocześnie łatwa do czyszczenia za pomocą standardowych mopów i ścierek. Ponadto materiał ten jest odporny na wodę i rozlanie, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia znikają po wytarciu ręcznikiem.

fm

Komentarze

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.