Zdjęcie artykułu

Historyczny sukces zawodników z Klubu Judo Shamo Ełk

wt., 26 maja 2026, godz. 10:57
Ikona oka 126
Ikona chmurki 0

Zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów w Sumo, do tego trzy złote medale i jeden brąz zdobyte indywidualnie.

To historyczny wyczyn Bernarda Mika, Rafała Butyńskiego i Olafa Płatka.

Zawody zostały rozegrane w sobotę (23.05) w Siedlcach.

Medalową passę rozpoczął Olaf Płatek, który w kategorii +100 zdominował rywali, wygrywając cztery walki. Kolejne złoto wywalczył w kategorii OPEN. Dramatyczna walka Olafa w finale była jedną z najlepszych podczas mistrzostw Polski.

Dużo emocji dostarczył także Rafał Butyński, który zdobył brąz.

Bernard Mik przeszedł przez ćwierćfinał, półfinał i finał jak burza, dorzucając kolejne złoto.

Do rywalizacji drużynowej zgłoszono 8 zespołów. Klub Judo Shamo Ełk okazał się najlepszy podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Sumo.

BS - radio5.com.pl

Zdjęcie autora artykułu

Piotr Ruchlewicz

Dyrektor

Udostępnij

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią.

Dodaj swój komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Formularz chroniony przez reCAPTCHA i Google (Polityka prywatności)